IndeksIndeks  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Opis i mapa lokacji

 

 Opis i mapa lokacji

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
the odds
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Zawód : Troublemaker
Znaki szczególne : avatar © laura makabresku

Opis i mapa lokacji Empty
PisanieTemat: Opis i mapa lokacji   Opis i mapa lokacji EmptySro Paź 23, 2013 12:12 am

Opis i mapa lokacji

*MAPA KAPITOLU*
Stolica państwa Panem, jego największe miasto, w którym znajduje się Siedziba Rządu. Powierzchnia Kapitolu wynosi 1 255 km², a liczba ludności osiąga prawie dwa miliony i w związku z napływem z Dystryktów, wzrasta z dnia na dzień. Otoczone dawnymi Górami Skalistymi, stanowi centrum życia politycznego i kulturalnego.
Swoją strukturą nawiązuje do starożytnego Rzymu − nic nie produkuje, a jego utrzymanie pochłaniało dotychczas ogromne środki, jednak rządy Almy Coin i Tibalta Adlera dążyły i wciąż dążą do równomiernego rozwoju całego państwa, a nie tylko jego stolicy. Pod miastem znajduje się wielka sieć tuneli, pozwalająca przemieścić się do każdego zakątka Kapitolu.
CENTRUM
Praktycznie od zawsze stanowi ośrodek życia Kapitolu. To właśnie tutaj znajduje się większość restauracji, barów, muzeów czy parków. Od czasów rebelii centrum nie cieszy się już jednak takim prestiżem jak wcześniej, mimo to nadal pozostaje najbardziej kolorową częścią stolicy, mogącą zaoferować jej mieszkańcom największą ilość rozrywek.

Miejsca zamieszkania: lofty, apartamenty.
DZIELNICA WSCHODNIA
Najmłodsza z dzielnic stolicy, częściowo powstała na gruzach dawnego getta. To tutaj znajduje się Osiedle Nowego Początku, gdzie kwaterowani są mieszkańcu Dystryktów i byli Bezprawni. Sąsiedztwo koszar zapewnia bezpieczeństwo okolicy, a jeden z najsłynniejszych klubów muzycznych może znów cieszyć się dopisującą klientelą.

Miejsca zamieszkania: bloki mieszkalne, domki jednorodzinne, segmenty.

DZIELNICA ZACHODNIA
Stara zabudowa miesza się tutaj z nowoczesną architekturą, ale nic nie zostało pozostawione przypadkowi i otoczenie współgra ze sobą znakomicie. Dzielnica Zachodnia jest pierwszym przystankiem na liście obywateli przybywających pociągiem do Kapitolu - mijając Galerię Sztuki poznają przedsmak tego, co czeka ich w głębi miasta.

Miejsca zamieszkania: kamienice, bloki mieszkalne, wille na obrzeżach.

DZIELNICA PÓŁNOCNA
Słoneczny dzień w porcie gwarantuje niezapomniane widoki, zwłaszcza pomimo tego, iż ruch między Kapitolem a okolicznymi Dystryktami (Pierwszym, Drugim i Trzecim) jest ostatnio wzmożony. Podwodny tunel strzeże dostępu do Siedziby Rządu, gdzie wstęp mają tylko wybrani, a na obu brzegach Moon River tętni życie miasta.

Miejsca zamieszkania: kamienice, bloki mieszkalne, segmenty.

DZIELNICA POŁUDNIOWA
Część dzielnicy jeszcze niedawno znana była jako Ziemie Niczyje. Plany odbudowy powstały na początku roku, jednak okolice te nie były priorytetem, więc wciąż można tu spotkać Bezprawnych, szukających swojego miejsca w stolicy. Na pewno nie znajdą go jednak w sąsiedztwie Instytutu Naukowego, którego budynki są pilnie strzeżone i niedostępne dla niepowołanych.

Miejsca zamieszkania: domki jednorodzinne (nowo powstające).

Powrót do góry Go down
 

Opis i mapa lokacji

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Panem et circenses :: Organizacja :: Strefa fabularna-