IndeksIndeks  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Rozdział V [intro]

 

 Rozdział V [intro]

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
the odds
avatar
Zawód : Troublemaker
Znaki szczególne : avatar © laura makabresku

PisanieTemat: Rozdział V [intro]   Nie Paź 11, 2015 1:30 pm

Rozdzial VNowy Rok rozpoczął się wybuchowo, jednak tak naprawdę dopiero wiosenna odwilż ujawnia problemy, z jakimi przyjdzie się zmierzyć mieszkańcom Panem w najbliższych miesiącach. Detonacja  bomb atomowych w Trzynastce spowodowała lawinę kolejnych wydarzeń: skażenie promieniotwórcze, chorobę popromienną, czy choćby masową migrację ludności na zachód. Nadchodzące miesiące będą prawdziwym sprawdzianem dla Rządu, a przecież i w jego strukturach szykują się zmiany, wystarczy wspomnieć nadchodzące wybory prezydenckie w Kapitolu czy powstanie Komisji do Spraw Uchodźców. A obywatele nie będą siedzieć cicho, nie w momencie, w którym mają do dyspozycji największą pulę praw, jaką mogli się cieszyć od dobrych kilkudziesięciu lat. Czasy Głodowych Igrzysk minęły bezpowrotnie, ale do prawdziwej stabilizacji wciąż jeszcze daleko.

Trzynastka i Dwunastka przestały istnieć, a zniszczone Ósemka i Szóstka z trudem stają na nogi. Na najbardziej dotknięte katastrofą ziemie zapuszczają się już tylko członkowie ekspedycji wysyłanych ze stolicy, a służby medyczne robią wszystko, by na miejscu nieść pomoc ocalałym, których dotknęły skutki wybuchu. Raporty spływają do Kapitolu z dzienną częstotliwością, a prezydent Adler coraz częściej debatuje ze swoimi najbliższymi współpracownikami na temat dalszych losów ziem wschodnich. W rozmowach na wysokim szczeblu pojawia się także temat Dzikich Terenów, leżących na północ od Panem, jednak jak dotąd nie podjęto żadnej decyzji o ewentualnej eksploracji nieznanych obszarów.

Do Kapitolu spływają masowo mieszkańcy Dystryktów, nie tylko tych wschodnich. Skuszeni wizją lepszego życia, nowego startu dla siebie i swoich dzieci osiedlają się w stolicy, korzystając z przyznanych im wcześniej swobód socjalnych. Status Wolnego Obywatela i pochodzenie spoza miasta wystarczy, by móc starać się o mieszkanie we Wschodniej Dzielnicy, a Osiedle Nowego Początku pęka w szwach. Czy Kapitolowi grozi przeludnienie?
Do stolicy powrócili także cudem uratowani z Dwunastki przesiedleńcy, lecz jeden transport nie wystarczył, spora część z nich poległa w miejscu, które było dla nich prawdziwym piekłem na ziemi. Getto przestało istnieć, amnestia z grudnia 2283 roku pozwoliła Bezprawnym zmienić status i uzyskać pełnię praw, jednak ci, po miesiącach wolności, zaczęli upominać się o więcej. Choć, jak sami twierdzą, upominają się o swoje, bo przecież ich domy, chluba Starego Kapitolu, w znacznej części stoją nienaruszone, podobnie jak zamrożone konta bankowe. Czy uchodźcy i rdzenni mieszkańcy Kapitolu zetrą się ze sobą i będziemy świadkami rewolucji?

Zmiany w polityce to już chleb powszedni mieszkańców Panem, jednak tym razem oczy wszystkich skupione są wyłącznie na stolicy, która w drugiej połowie kwietnia wybierze swojego nowego włodarza. Kto zostanie prezydentem Kapitolu i czy będzie w stanie współpracować z Adlerem na tyle owocnie, by zażegnać choć połowę powstałych kryzysów? Przekonamy się już niebawem.

Nie ważne, czy jesteś Ministrem, Strażnikiem Pokoju, studentką, sprzedawcą czy drobnym złodziejaszkiem – zmiany dotyczą każdego. Zaangażujesz się, czy przejdziesz obok nich obojętnie? Decyzja należy do Ciebie!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Rozdział V [intro]

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Panem et circenses :: Organizacja :: Strefa fabularna :: Fabuła-