IndeksIndeks  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
ROZDZIAŁ II [Streszczenie]

 

 ROZDZIAŁ II [Streszczenie]

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
the odds
avatar
Zawód : Troublemaker
Znaki szczególne : avatar © laura makabresku

PisanieTemat: ROZDZIAŁ II [Streszczenie]   Wto Paź 22, 2013 11:58 pm

Rozdział II


Trwał bankiet z okazji kolejnych, 75. Z kolei Igrzysk Głodowych, kiedy mieszkańcy Kwartału wdarli się na uroczystość. Przerwali ją i stosując szantaż na organizatorze, doprowadzili do przyśpieszonego zakończenia. Jednak niedługo potem doszło do eksplozji mostu, gdzie odbywała się impreza. W jej wyniku zginęło 148 obywateli Panem, zarówno Kapitolczyków oraz Rebeliantów.

Zamachowców udało szybko złapać i aresztować, tym samym rozpoczynając dochodzenie zakończone obarczeniem więźniów winą za wybuch. Zapadł jedyny możliwy  wyrok - śmierć.

Równocześnie trwały prace nad zbliżającą się koronacją zwycięzców. Oczekiwano na nią niecierpliwe, jednak zaczęto jeszcze gorącej, kiedy okazało się, że podczas uroczystości miała się odbyć egzekucja skazańców. W Kwartale Ochrony Ludności Cywilnej miały miejsce protesty, mieszkańcy twierdzili, jakoby wina nie leżała po stronie zamachowców. Na nic to się jednak zdało, decyzja była nieodwołalna. I wyznaczony dzień zbliżał się wielkimi krokami.

Katy le Brun, jedna ze zwyciężczyń Igrzysk, spotkała się z prezydent Panem w jej gabinecie, aby przedyskutować kwestię bezpieczeństwa jej brata, który był jednym z czekających na śmierć zamachowców. Podczas gdy Alma Coin wyszła na chwilę z gabinetu, przeniosła z komputera na pendrive informacje dotyczące egzekucji. Wszystkie szczegóły przekazała kilka dni potem Fransowi Lyytikäinen. Ten, wykorzystując swoje kontakty z Kolczatką, zorganizował odbicie więźniów.

Podczas pierwszej misji w getcie sześcioosobowa grupa miała za zadanie przechwycić syna Stephena Renault oraz zaszantażować owego wpływowego urzędnika. Miało to na celu uzyskanie przydatnych i potrzebnych informacji dotyczących siedziby Coin. Niestety jedno z zadań nie powiodło się, dowódca poniósł śmierć, a dwójka Kapitolinczyków została schwytana.

Do kolejnego starcia doszło na obrzeżach miasta, gdzie miała nastąpić wymiana - Ian Renault za walizkę, w której znajdowały się dane. Konspiratorzy zastosowali jednak podstęp, ponieważ syn urzędnika nie był wówczas… dysponowany. Mimo to misja powiodła się. Kilka osób zostało rannych, a Stephen Renault poniósł śmierć na miejscu, próbując uciekać.

Ostatni punkt - siedziba Almy Coin. Kilku śmiałków czekała najniebezpieczniejsza a wyprawa, jakie miały miejsce do tej pory. Pod przebraniami i fałszywymi nazwiskami udali się na wyspę. Wykorzystali życzliwość jednego z urzędników, którego wzięli jako zakładnika, przejęli szczegółowy plan egzekucji. Kiedy ochrona zorientowała się, co tak naprawdę miało miejsce, wszczęła alarm. Jednakże osoby podejmujące się tego zadania, ukradły jeden z rządowych helikopterów, tym samym uciekając przestrzenią powietrzną.

Finalnie nadszedł upragniony przez Rebeliantów dzień koronacji.  Przed zebraniem się w siedzibie prezydenta Panem  czwórka triumfatorów 75. Igrzysk Głodowych udzieliła wywiadu dla Logana Vandeviere. Opowiedzieli w nim pokrótce o życiu po wyjściu z areny, wspólnym mieszkaniu i planach na najbliższą przyszłość.

Następnie Alma Coin przywitała ich w swoim miejscu pracy nad wyraz serdecznie, wymieniła z nimi kilka suchych zdań. Jasne było to, że spotkali się tam w dużo ważniejszym celu.  Niebawem przeszli do kulminacyjnego punktu uroczystości. Każdemu z tegorocznych zwycięzców przysługiwała możliwość uwolnienia członków rodziny z KOLCa i jednego, wybranego więźnia więzienia. Coin, kiedy wzrok całego państwa był skierowany nich, założyła na głowę każdego równo po jednej czwartej koronny. Następnie z ust triumfatorów padły następujące nazwiska:
Cordelia Snow - rodzice, kuzynka Daisy Daignault oraz dziadek Coriolanus Snow,
Hope Flickerman - rodzice, wujek Caesar Flickerman oraz Rosemary Garroway,
Booker Rodwell - Evelyn Noel,
Katy le Brun -  Mathias le Brun.

Personalia byłego prezydenta Panem, które padło z ust panny Snow, wywołały powszechne oburzenie i zdecydowanie stały się tematem gorących rozmów nie tylko w rządzie. Nikt nie spodziewał się, że dziewczyna odważy się uwolnić dziadka z więzienia.

Równolegle w czasie koronacji obywał się transport skazańców. Po wyjeździe z więzienia na miejsce egzekucji został przechwycony. Zbiegli muszą się ukrywać. Oczywiście z wyjątkiem ułaskawianej trójki.Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

ROZDZIAŁ II [Streszczenie]

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Panem et circenses :: Organizacja :: Strefa fabularna :: Fabuła-